SGK İşlemleri

İŞ KAZASI VE MESLEK HASTALIĞI BİLDİRİM FORMU UYGULAMASINA GİRİŞ

Sisteme giriş yapmadan önce aşağıda belirtilen tarayıcı (örn. İnternet Explorer, Firefox gibi) ayarlarını yapmak sistemin sağlıklı çalışması için gereklidir. Aşağıda, en yaygın olarak kullanılan İnternet Explorer için ayar yöntemi verilmiştir. Diğer tarayıcıları kullanıyorsanız, tarayıcının kendi dökümantasyonuna başvurunuz.

İnternet Explorer için ayarlar: Araçlar > İnternet Seçenekleri > Genel > Göz Atma Geçmişi > Ayarlar sekmesi altında bulunan Geçici İnternet Dosyaları bölümünde “Otomatik Olarak” seçeneğini işaretleyiniz.

“Tamam” tuşu ile ekrandan çıkınız.

İş Kazası ve Meslek Hastalığı Bildirim Formu İşlemlerine giriş yapmak için www.sgk.gov.tr adresinden E-SGK başlığında “Diğer Uygulamalar” seçeneği seçilir. ( Şekil 1.)


Şekil 1. SGK Ana Sayfası

Gelen ekrandan “Çalışılmadığına Dair Bildirim Girişi” linki ile ana sayfaya yönlendirilmiş
olacaksınız. (Şekil 2.)


Şekil 2. Diğer Uygulamalar

İşveren kullanıcı girişi ekranında, SGK tarafından size verilmiş olan Kullanıcı Kodu ve İşyeri Şifresinin gerekli alanlara girilmelidir. (Şekil 3.)

Direk Giriş Ekranına ulaşmak için buraya tıklayınız


Şekil 3. Kullanıcı Giriş Ekranı

Doğru kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra uygulamanın ana sayfasına yönlendirileceksiniz.

Gelen sayfada ”İş Kazası ve Meslek Hastalığı Bildirim İşlemleri” menüsü kullanılarak İş Kazası Bildirimi, Meslek Hastalığı Bildirimi ve yapılan bildirimlerin görüntüleme işlemleri yapılabilir. (Şekil 4.)


Şekil 4. Bildirim İşlemleri Ana Sayfa

Giriş Sonrası yapılacak işlemler sonraki sayfada