SGK İşlemleri

SGK İŞ GÖRMEZLİK GİRİŞİ

SGK SAĞLIK ÖDEMELERİ SİSTEMİ SİGORTALI ÇALIŞANLARIN İŞ GÖRMEZLİK ÖDEMELERİ

> SGK İŞGÖRMEZLİK GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ <SGK İş Göremezlik Raporlarını İnternetten Almaya Başladı
Sosyal Güvenlik Kurumu, (SGK) anlaşmalı hizmet sunucuları (anlaşmalı hastane, devlet hastanesi, üniversite hastanesi) tarafından düzenlenen geçici iş göremezlik raporları ile sağlık kurulu raporlarını elektronik ortamda almaya başladı. SGK'nın yeni uygulamasıyla ayrıca elektronik ortamda alınan raporlar, işçinin çalışmadığına dair bildirim girişinin yapılması için işverenlerin e-bildirge şifreleri ile sisteme girebilecekleri http://uyg.sgk.gov.tr/vizite/welcome.do adresine aktarılmaya başlandı.

İşverenlerin 1 Temmuz 2012 tarihinden sonra alınan raporlarda geçerli olmak şartıyla geçici iş göremezlik belgesi ile rapor almış işçilerin rapor sürelerini çalışamazlık ekranına raporun bitim tarihini takip eden 5 iş günü içinde giriş yapmaları gerekiyor. İşverenler giriş yapmadıkları takdirde her bir rapor için işverene ½ asgari ücret tutarında idari para cezası uygulanacak.
sgk iş görmezlik girişi,sgk işgörmezlik girişi,ssk işgöremezlik,sgk iş görmezlik,sgk işgörmezlik,sgk iş göremezlik ödeme görme,sgk iş göremezlik
sgk iş giriş,iş göremezlik giriş,sgk iş göremezlik girişi,ssk iş göremezlik ödeme